اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

حمایت روس ها از الکسی ناوالنی با بیت کوین 😎

salamcrypto

روسی ها از بیت کوین برای حمایت از الکسی ناوالنی رهبر مخالف سیاسی بازداشت شده استفاده می کنند که اخیراً در 17 ژانویه در فرودگاه مسکو تحت عنوان محکومیت 2014 دستگیر شد.

از زمان دستگیری ناوالنی ، بیش از 40000 روس با طغیان در خیابانهای مسکو خواستار آزادی شدیدترین مخالف سیاسی ولادیمیر پوتین در آخر هفته شدند. در ادامه اعتراض ، یک آدرس بیت کوین مرتبط با حزب سیاسی ناوالنی 120000 دلار پشتیبانی از طریق بیت کوین دریافت کرده است.

روسیه پشتیبانی خود را از طریق بیت کوین نشان می دهد

الکسی ناوالنی وکیلی است که به یک فعال سیاسی تبدیل شده و انتقاد از رئیس جمهور روسیه را از دهه 2000 آغاز کرد. وی نامزدی ریاست جمهوری خود را در سال 2016 اعلام کرد.

در 17 ژانویه ، پلیس روسیه ناوالنی را پس از فرود از پرواز ورودی از برلین ، در فرودگاه مسکو دستگیر کرد. مقامات روسی اعلام کردند که دلیل این دستگیری ، محکومیت در سال 2014 است.

به گزارش رویترز ، دادگاه عالی حقوق بشر اروپا ، روسیه را به پرداخت غرامت به ناوالنی محکوم کرد. برای همه اهداف – مقامات روسی اکنون ناوالنی را به جرمی محکوم می کنند که پس از اثبات اطمینان از جعل اتهامات پولشویی ، از قبل تبرئه شده است.

ناوالنی پس از دستگیری در 17 ژانویه ، خواستار یک اعتراض در سطح کشور شد و شهروندان روسیه با هزاران معترض که به پایتخت کشور سرازیر شدند ، در برابر رژیم استبدادی تظاهرات کردند. ولادیمیر پوتین اعتراضات را غیرقانونی و خطرناک خواند. طبق گزارش بی بی سی ، بیش از 3000 معترض در طول مدت اعتراض در مسکو دستگیر شدند.

ناوالنی رهبر حزب سیاسی بنیاد مبارزه با فساد (FBK) است که وابسته به یک سازمان غیر دولتی است. وب سایت “دفتر مرکزی” این گروه ، همانطور که در صفحه اصلی FBK پیوند داده شده است ، کمک های مالی را از طریق wire transfer ، PayPal و Bitcoin می پذیرد.

از زمان دستگیری ، آن آدرس بیت کوین بیش از 120،000 دلار کمک مالی دریافت کرده است. (چیزی در حدود 3.5 ببیت کوین در زمان حیات حزب) از زمان اضافه شدن گزینه اهدای BTC ، روسیه در مجموع 657.1 بیت کوین اهدا کرده است که معادل بیش از 21 میلیون دلار به حریف پوتین است و کمک های مالی همچنان به آدرس می رسد.

بیشتر بخوانید:  رشد شدید ارزش شرکت های کریپتو

اهرم کردن بیت کوین در اعتراضات عمومی و عملیات گسترده سازمان یافته چیز جدیدی نیست – گزارش هایی منتشر شد که معترضان هنگ کنگی در اعتراضات سال 2019 علیه قانون امنیت ملی چین کمک های بیت کوین دریافت می کردند ، و اخیراً گزارش شده است که کمک های مالی بیت کوین برای تأمین مالی شورش های کاپیتول ایالات متحده انجام شده است.

ناوالنی و دموکراسی تحت حمله

ناوالنی از زمان اعلام نامزدی خود برای ریاست جمهوری در سال 2016 ، به ویژه به دلیل گزارش های تند وی علیه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فعلی با انتقاد شدید دولت روبرو شده است.

ناوالنی به دلیل اتهامات نامشروع در سال 2014 به زندان افتاد و در چند مورد مسموم شد ، که آخرین تلاشی که در ماه آگوست انجام شد و او را به کما برد. ترامپ ، رئیس جمهور آمریکا ، به دلیل اینکه می خواست چشم خود را بر روی اعتراضات سیاسی رخ داده در روسیه ببندد مورد انتقاد قرار گیرد.از آن زمان ناوالنی از دولت جو بایدن رئیس جمهور تازه تأیید شده حمایت خواستار آزادی وی شده است.

دبیر مطبوعاتی کاخ سفید ، جن پسکی ، روز دوشنبه ، با تکرار بیانیه وزارت امور خارجه از آخر هفته ، به خبرنگاران گفت: “ما از مقامات روسی می خواهیم که همه کسانی را که به دلیل استفاده از حقوق جهانی خود برای آزادی فوری و بدون قید و شرط الکسی ناوالنی دستگیر شدند ، آزاد شوند.”

منبع : blockchain.news


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا