اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

رییس SEC: سرمایه گذاران رمز ارز باید محافظت شوند

رییس SEC: سرمایه گذاران رمز ارز باید محافظت شوند

به گزارش زوم ارز، گری جنسلر، رییس کمیسیون صرافی و اوراق بهادار، گفت که محافظت‌های این آژانس که بر سرمایه گذاران دارایی سنتی اعمال می‌شوند باید به سرمایه گذاران بازار ارز دیجیتال نیز گسترش پیدا کنند.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

در ملاحظات آماده شده برای کنفرانس سالانه‌ی اتحادیه‌ی بازارهای سرمایه‌ی پن لاو، جنسلر گفت وی از تیم SEC خواستار بررسی امکان ثبت پلتفرم‌های رمز ارز و اعمال چارچوب قانونی مشابه صرافی‌ها برای آن‌ها بوده‌است. علاوه بر آن، رییس SEC گفت تیم این آژانس احتمالا با بررسی چگونگی ثبت پلتفرم‌هایی که در آن‌ها معاملات اوراق بهادار و غیره در هم تنیده شده است، و اینکه آیا برای سرمایه گذاران خرد رمز ارز باید همان سطح مراقبت سرمایه گذاران بازارهای سنتی اعمال شود یا خیر، می‌تواند برای شفاف سازی قانون‌گذاری پیرامون رمز ارز اقدام کند.

جنسلر گفت: ممکن است رمز ارز راه‌های جدیدی برای افزایش سرمایه توسط کارآفرینان، و معامله برای سرمایه گذاران، ایجاد کند، اما با این حال ما نیاز به مراقبت از سرمایه گذاران و بازار داریم. در حال حاضر ما روش‌هایی قدرتمند برای محافظت از سرمایه گذارانی که در پلتفرم‌ها معامله می‌کنند داریم، و روش‌هایی قدرتمند برای محافظت از سرمایه گذاران، زمانی که کارآفرینان خواستار جمع آوری سرمایه از عموم مردم هستند، داریم. ما باید چنین مراقبت‌هایی را برای بازارهای رمز ارز نیز اعمال کنیم.

کوین کده

رییس SEC افزود که تیم وی باید مطلوب بودن جداسازی پلتفرم‌های ارائه دهنده‌ی خدمات سرپرستی از بقیه‌ی پلتفرم‌ها، در ثبت و اعمال مراقبت، را بررسی کند.

بیشتر بخوانید:  فواید ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین

در زمان حضور وی در SEC، جنسلر به دفعات بر پروژه‌های رمز ارز با اوراق بهادار تاکید کرده است که خود را ثبت کنند، تا از مراقبت از سرمایه گذاران اطمینان حاصل شود. بسیاری از نهادهای رمز ارز از نبود شفافیت قانونی برای رمز ارز در آمریکا شکایت دارند، که می‌تواند موجب دخالت از سوی آژانس‌هایی چون SEC شود.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا