اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

بانک دولتی چین خودپردازهایی را برای یوان دیجیتال راه اندازی می کند.

salamcrypto

بانک کشاورزی چین یک برنامه آزمایشی خودپرداز را راه اندازی کرده است که به شهروندان امکان می دهد پول و پس انداز خود را به یوان دیجیتال تبدیل و از آن استفاده کنند.تلاش های چین برای تولید ارز دیجیتال ، با انتشار سراسری روز یکشنبه ، جهش رو به جلو داشت زیرا اولین بانک خودپرداز دیجیتال یوان توسط بانک کشاورزی دولتی چین راه اندازی شد.

گزارش شده است که دستگاه های خودپرداز امکان واریز و برداشت یوان دیجیتال را از طریق یک اپلیکیشن تلفن هوشمند را فراهم می کنند و به کاربران این امکان را می دهند پول نقد و پس انداز خود را به ارز دیجیتال یوان و از آن منتقل کنند.

بانک کشاورزی چین یکی از چهار بانک بزرگ دولتی این کشور است. مدیر آزمایشگاه نوآوری دیجیتال یوان بانک ، Zou Hua ، گفت که ارائه دستگاه خودپرداز بخشی از تلاش برای هدایت شهروندان به سمت دیجیتالی شدن نهایی پول نقد است.

وی گفت: “بانك كشاورزی در راه اندازی تسهیلات واریز وجه نقدی خودپرداز در این صنعت برای راهنمایی ساكنان شنژن برای سازگاری با دیجیتالی شدن پول نقد ، پیش قدم شده است.”

گزارش ها در روزنامه شنزن دیلی حاکی از آن است که پیشرفت سریع یوان دیجیتال می تواند نشان دهنده ی عرضه گسترده در طول سال باشد. با این حال ، در ماه دسامبر ، رئیس سابق بانک مردم چین این ایده را که یوان دیجیتال جایگزین ارزهای فیات بین المللی می شود ، نادیده گرفت و افزود که چین پس از مشاهده فشار جهانی در برابر پروژه Libra فیس بوک ، رویکرد محتاطانه تری را اعمال کرده است.

بیشتر بخوانید:  چرا بیت کوین تا 19.500$ پیش خواهد رفت؟

چین به عنوان پیشگام ارزهای دیجیتال بانک مرکزی در نظر گرفته می شود. انتظار می رود یوان دیجیتال این کشور در سال های آینده به عنوان روش پرداخت بدون پول نقد در “شهرهای هوشمند” چین عمل کند.

منبع : cointelegraph.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا