اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

اشتباه عجیب مخترع دوج کوین

salamcrypto

سازنده اصلی دوج کوین در تلاش است تا با افزایش قیمت اخیر دوج کوین کنار بیاید.
بیلی مارکوس، سازنده دوج کوین فاش کرد که او سهم دوج کوین خود را در سال 2015 به مبلغی معادل  یک هوندا سیویک دست دوم فروخته است.
مارکوس در اوایل این هفته در نامه ای به اعضای dogecoin subreddit نامه داده بود.
در این نامه او در مورد تاریخ دوج کوین صحبت می‌کند، او جوری توضیح می‌دهد انگار که این رابطه، یک رابطه عشق-نفرت است.
این ارز دیجیتال در سال 2013 به عنوان شوخی و جوک ساخته شد. مارکوس مدعی شده که در سال 2015 دوج کوین های خود را به خاطر آزار و اذیت آنلاین از طرف جامعه ارز دیجیتال به فروش رسانده است. مارکوس می‌گوید از مسیری که جامعه در پیش گرفته بود ناراحت بود. مارکوس گفت به دلیل از دست دادن شغل خود با مشکلات مالی رو به رو شده بود و تصمیم گرفت تا دوج کوین های خود را به فروش برساند.
” بعد از اینکه از کار در سال 2015 اخراج شدم، ترس از دست دادن پس اندازم را داشتم و به همین علت تمام دوج کوین هایم را فروختم که ارزش آن به اندازه یک هوندا سیویک دست دوم بود.”
از مارکوس سوال شده بود که ارزش واقعی دوج کوین چقدر است و او اینگونه جواب داده بود که این افزایش قیمت و رسیدن به یک دلار برای او معنی ندارد. زیرا دوج کوین یک ارز غیر مولد است.
” مردم در مورد رسیدن دوج کوین به یک دلار صحبت می‌کنند که باعث می‌شود ارزش کل بازار از شرکت هایی مثلBoeing, Starbucks, American Express, IBM  که به میلیون ها نفر خدمات ارائه می‌کنند بیشتر می‌شود. آیا دوج کوین لیاقت این افزایش قیمت را دارد؟ این چیزی نیست که من بخواهم درک کنم چه برسد به اینکه بخواهم جواب بدهم.”
پس از اینکه توئیت ایلان ماسک در 4 فوریه که گفته بود” ارز دیجیتال مردم” باعث افزایش قیمت 50 درصدی دوج کوین شده بود حالا این نامه مارکوس باعث افزایش قیمت دوج کوین شده بود.
در سال 2019 در نظرسنجی ای در توئیتر که توسط جامعه دوج کوین راه افتاده بود، ماسک به عنوان مدیر فرضی دوج کوین انتخاب شد و او به شوخی از خود به عنوان  مدیر عامل سابق دوج کوین نام برد. در 11 فوریه ماسک برای فرزند کوچکش دوج کوین خریده بود تا او هم یک سرمایه گذار نوپا شود. به نظر می‌رسد مارکوس علاقه ی ماسک به این ارز را کاملا غیر واقعی و فانتزی می‌داند.
مارکوس گفت: عجیب است که چیزی که در عرض چند ساعت درست کردم الان بخشی از فرهنگ اینترنت است. اینکه ایلان ماسک در مورد این ارز صحبت می‌کند بسیار جالب و احمقانه است اما قدرت بزرگی پشت این ارز وجود دارد.
منبع: cointelegraph.com

بیشتر بخوانید:  بیت کوین هدیه ای همیشگی !

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا