کیف پول ارز دیجیتال

بهترین کیف پول تزوس xtz

معرفی بهترین کیف پول های ارز دیجیتال تزوس Tezos

کیف پول تزوس xtz، قطعا می دانید که برای ذخیره ارز های دیجیتال باید از کیف پول های دیجیتال استفاده کنیم. در حال حاضر به دلیل گسترش در فضای ارز های دیجیتال، کیف پول های زیادی وارد بازار شده است و شما می توانید به راحتی آن کیف پول ها را تهیه و از آن ها برای استفاده رمز ارز هایتان استفاده کنید. شما که در حال مطالعه این مقاله هستید قطعا به صورت کامل می دانید که به چه ابزار هایی کیف پول دیجیتال می گویند و قطعا با نحوه کارکرد آن ها آشنا هستید. ما در این مقاله دیگر به این توضیحات نمی پردازیم و مستقیما به سراغ بحث اصلی می رویم. در این مقاله قصد داریم تا درباره کیف پول های ارز دیجیتال تزوس با شما عزیزان گفتگو کنیم. احتمالا شما که در حال مطالعه این مقاله هستید، رمز ارز تزوس را خریده اید و یا اینکه از فردی به عنوان هدیه دریافت کرده اید و حال نمی دانید که در کدام کیف پول می توانید از آن نگهداری کنید. متاسفانه به دلیل کلاهبرداری های موجود در حوزه ارز های دیجیتال اعتماد کمی سخت شده است. نگران نباشید ما در این مقاله به شما عزیزان تمامی کیف پول های ارز دیجیتال تزوس را معرفی می کنیم و شما پس از مطالعه این مقاله دیگر می توانید به راحتی انتخاب کنید که کدام کیف پول مناسب ذخیره سازی ارز دیجیتال تزوس می باشد. در ادامه با ما همراه ما باشید.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

شایان ذکر است تیم ارز تحلیل تزوس را به صورت هفتگی انجام می دهد، اگر شما به دنیال ترید تزوس هستید حتما تحلیل های هفتگی ما را دنبال نمایید.

نیم نگاهی به ارز دیجیتال تزوس Tezos

قبل از اینکه بخواهیم به کیف پول های ارز دیجیتال تزوس بپردازیم، لازم می دانیم تا کمی درباره ارز دیجیتال تزوس با شما عزیزان گفتگو کنیم. این قسمت از مقاله مناسب افرادی است که درباره این ارز اطلاعاتی ندارد. ما سعی داریم تا به صورت کلی به ارز دیجیتال Tezos اشاره کنیم. همراه ما باشید.

کوین کده

تزوس نیز همانند دیگر ارز های دیجیتال، یک رمز ارز است که خود را با عنوان خود اصلاحگر در بین ارز های دیجیتال عنوان کرده است. تزوس نیز دارای یک پلتفرم قرارداد های هوشمند همانند اتریوم است و شما این اجازه را می دهد تا از برنامه های غیرمتمرکز استفاده کنید. تفاوت تزوس و اتریوم در قرار داد های هوشمند تنها الگوریتم آن می باشد که تزوس از الگوریتم اجماع اثبات سهام استفاده می کند.

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که خود اصلاحگر که تزوس خود را اینگونه عنوان کرده است به چه معنا می باشد؟

خود اصلاحگر یا ” Self-Amendment ” به تزوس این امکان را می دهد که بدون نیاز به فورک یا جداشدن برای خود بروزرسانی انجام دهد. این موضوع باعث می شود دیگر نیازی نباشد تا در شبکه تزوس بخواهد فورکی اتفاق بی افتد.

اگر بخواهیم کمی درباره تاریخچه تزوس با شما عزیزان صحبت کنیم، ارز دیجیتال تزوس توسط ” آرتور بریتمن – Arthur Breitman ” در سال 2014 منتشر شد. خالق تزوس آقای آرتور بریتمن خود یک متخصص کامپیوتر است که بسیار مسلط به این امور نیز می باشد. آنها یک بار در جذب سرمایه شکست خوردند. اولین جذب سرمایه آن ها به روش سنتی اجرا شد و پس از آن تصمیم گرفتند تا برای تامین نیاز های مالی یک عرضه اولیه و یا همان ICO برگزار کنند. تزوس در سال 2017 طی یک عرضه اولیه حدود 232 میلیون دلار جذب سرمایه کردند.

اگر قصد دارید تا اطلاعات بیشتری درباره ارز دیجیتال تزوس به دست آورید، به شما پیشنهاد می کنیم که به مقاله اختصاصی ارز دیجیتال تزوس در سایت زوم ارز مراجعه کنید. در ادامه همراه ما باشید تا به بحث کیف پول های این ارز بپردازیم.


قبل از انتخاب کیف پول، باید به چه نکاتی توجه کرد؟

کیف پول تزوس
نکاتی که هنگتم انتخاب کیف پول باید درنظر گرفت

این موضوع، بحثی است که ما بارها به آن به دلیل اهمیت زیاد آن اشاره کرده ایم. در این قسمت از مقاله به نکاتی خواهیم پرداخت که حتما باید به این نکات در انتخاب کیف پول دقت کنید چراکه دقت نکردن به این نکات در هنگام انتخاب کیف پول می تواند در آینده برایتان مشکل ساز شود. بهتر است به این موضوع توجه ویژه ای کنید. اگر قصد آشنایی با این کیف پول ها را دارید، در ادامه همراه ما باشید.

نکاتی که باید در هنگام انتخاب کیف پول به آن ها دقت کنید عبارت اند از:

 1. امنیت:

به موضوع امنیت بسیار توجه کنید. کیف پول انتخابی شما حتما باید از امنیت مناسبی برخوردار باشد چراکه شما قرار است سرمایه تان را در آن نگهداری کنید. به این موضوع بسیار دقت کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چگونه می توان از امنیت یک کیف پول با خبر شد؟ شما می توانید با مراجعه به سایت رسمی آن کیف پول با مطالعه گذشته آن و همچنین دانستن نظرات کاربرای که از آن کیف پول استفاده کرده اند اطلاعات مناسبی به دست آورید.

احتمالا شاید دیده باشید که برخی از اوقات اشاره کرده ایم که برخی از مسائل امنیتی کیف پول به گردن خودتان است. شاید برایتان سوال پیش بیاید که چگونه؟

تمامی کیف پول های دیجیتال دارای اطلاعاتی هستند که تنها به درد کاربری که از آن استفاده می کند می خورد به صورت کلی می توان گفت که این اطلاعات محرمانه هستند و به درد فرد دیگری نمی خورد. باید حواستان باشد تا این اطلاعات محرمانه را در اختیار کسی قرار ندهید و برای کسی ارسال نکنید چراکه برخی ها می توانند با داشتن برخی از اطلاعات محرمانه سرمایه تان را برداشت کنند.

 1. امکانات:

هر کیف پول، دارای امکانات خاصی است. پیشنهاد ما به شما کاربران این است که هنگام انتخاب کیف پول، کیف پولی را انتخاب کنید که امکانات زیادی داشته باشد تا دست شما برای انجام هر کاری باز باشد. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که منظور از امکانات چیست و یا بخواهید از نظر ما برخی از امکانات را بدانید. البته لازم به ذکر است که برخی از مواردی که قرار است بگوئیم تقریبا بیشتر کیف پول ها دارند زیرا مهم هستند اما باز هم حواستان باشد. این امکانات می تواند شامل:

 • تایید دو مرحله ای
 • قابلیت دو امضایی
 • طراحی مناسب
 • و….

اگر یک کیف پول این امکانات و همچنین امکانات دیگر را داشته باشد باید بدانید که مناسب است و شما می توانید با خیال راحت از آن کیف پول استفاده کنید البته در صورتی که از امکانات موجود در مواقع مورد نیاز به نحوه احسن استفاده کنید.

 1. کارمزد:

تمامی کیف پول ها، یک کارمزد برای انجام تراکنش ها از شما دریافت می کند. تقریبا نمی توان گفت که کارمزد کدام کیف پول چه مقدار است چراکه برخی از کیف پول ها به اندازه مبلغ تراکنش از شما کارمزد دریافت می کند. بهتر است شما کیف پولی را انتخاب کنید که مقدار کارمزد های آن مشخص است.

 1. اعتبار:

اینکه کیف پول انتخابی شما معتبر باشد بسیار مهم است. حتما حواستان را جمع کنید تا کیف پولی که انتخاب می کنید از یک شرکت معتبر باشد. پس از اینکه اطمینان حاصل کردید که کیف پول شما معتبر است، برای دانلود و یا تهیه کیف پول حتما از مکان های رسمی و یا سایت های رسمی اقدام به خریداری کنید. شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا مکان های رسمی؟ همانطور که می دانید کیف پول های دیجیتال انواع مختلفی دارند که یکی از این نوع ها سخت افزاری می باشد و شما برای تهیه این نوع از کیف پول باید به صورت حضوری از یک فروشگاه معتبر تهیه کنید.

پس از پایان این قسمت به سراغ قسمت اصلی این مقاله یعنی معرفی کیف پول های ارز دیجیتال تزوس می رویم، اگر قصد آشنایی با کیف پول های این ارز را دارید، در ادامه همراه ما باشید.

بیشتر بخوانید:  بهترین کیف پول کانوکس فایننس CVX

معرفی کیف پول های تزوس xtz

در این قسمت همانطور که می دانید قصد داریم تا درباره کیف پول های ارز دیجیتال تزوس با شما عزیزان گفتگو کنیم. شما می توانید با توجه به توضیحاتی که پیشتر گفته شد و توضیحاتی که در ادامه درباره کیف پول ها خواهیم داد، به راحتی کیف پول مورد نظر خود را انتخاب کنید. در این قسمت تنها اشاره کمی به کیف پول ها خواهیم داشت، اگر قصد دارید تا به صورت کامل با یک کیف پول آشنا شوید با جستجو نام آن در سایت می توانید به صورت کامل درباره آن کیف پول اطلاعات به دست آورید.

 1. کیف پول نرم افزاری اتمیک والت (Atomic Wallet)

  کیف پول تزوس
  کیف پول تزوس Tezos ، اتمیک

کیف پول اتمیک، یکی از کیف های به نام و معروف است که احتمالا تا به حال نام آن را زیاد شنیده باشید. در این کیف پول شما می توانید رمز ارز های مختلفی را نگهداری کنید یکی از این رمز ارز ها تزوس نام دارد. در این بین شما می توانید رمز ارز هایی همانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین و… را در آن ذخیره کنید. این کیف پول نرم افزاری است و شما می توانید از این کیف پول در نرم سیستم عامل های ” ویندوز یا Windows “، ” مکینتاش یا Mac “، ” لینوکس یا Linux “، ” اندروید یا Android “، ” ای او اس یا IOS ” استفاده کنید.

 1. کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس (Ledger Nano s)

  کیف پول تزوس
  کیف پول تزوس Tezos ، لجر نانو اس

کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس، یکی از کیف پول های سخت افزاری است که امروز در بین کاربران بسیار طرفدار پیدا کرده است. شما می توانید از این کیف پول برای ذخیره رمز ارز های زیادی استفاده کنید یکی از این رمز ارز ها تزوس نام دارد. کیف پول سخت افزاری لجر نانو اس نسخه قدیمی این کمپانی است. پس از این نسخه از کیف پول، نسخه های جدید دیگری منتشر شد. نسخه های جدید این کمپانی بهتر و بروز تر هستند. این موضوع یادتان نرود که کیف پول های سخت افزاری دارای امنیت بسیار زیادی هستند و شما می توانید با خیال راحت از کیف پول های سخت افزاری برای ذخیره رمز ارز هایتان استفاده کنید.

 1. کیف پول سخت افزاری ترزور مدل تی (Trezor Model T)

کیف پول ترزور مدل تی یکی دیگر از کیف پول های سخت افزاری است که توسط کمپانی ترزور تولید شده است. این کیف نیز همانند دیگر کیف پول ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار است و شما می توانید با خیال راحت رمز ارز هایتان را در داخل این کیف پول ذخیره کنید. در این کیف پول قابلیت ذخیره رمز ارز هایی همانند بیت کوین، اتریوم، بیت کوین کش، تزوس و… وجود دارد. در این کیف پول یک صفحه نمایش کوچک کار شده است که شما می توانید از داخل آن برخی از اطلاعات را مشاهده کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری تراست والت (Trust Wallet)

تراست ولت، یکی از کیف پول های نرم افزاری است که شما می توانید از این کیف پول برای ذخیره رمز ارز هایتان استفاده کنید. در این کیف پول می توانید رمز ارز هایی همانند بیت کوین، اتریوم، تزوس و …. را ذخیره کنید. این کیف پول یکی از مناسب ترین کیف پول هایی است که می توانید توکن های ERC-20 را در آن ذخیره کنید. همانطور که می دانید توکن های ERC-20 در شبکه اتریوم وجود دارد. از کیف پول تراست ولت می توانید در سیستم عامل های ” اندروید یا Android “، ” ای او اس یا IOS ” استفاده کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری ایرگپ (AirGap)

احتمالا شاید نام این کیف پول زیاد به گوشتان نخورده باشد چراکه بیشتر از این کیف پول در کنار کیف پول های سخت افزاری استفاده می شود. در اصل می توان گفت که این کیف پول به عنوان یک نرم افزار کمکی برای کیف پول های سخت افزاری می باشد. کیف پول ایرگپ تنها برای سیستم عامل موبایل توسعه داده شده است و متن باز نیز می باشد. در این کیف پول امکان ذخیره رمز ارز تزوس و چند رمز ارز دیگر فراهم می باشد.

 1. کیف پول نرم افزاری گواردا (Guarda)

کیف پول گواردا یک کیف پول نرم افزاری است که شما می توانید رمز ار زهای مختلف را در آن ذخیره کنید. از این کیف پول می توانید در سیستم عامل های ” ویندوز یا Windows “، ” مکینتاش یا Mac “، ” لینوکس یا Linux “، ” اندروید یا Android “، ” ای او اس یا IOS ” استفاده کنید. همچنین این کیف پول نسخه برای تحت وب و همچنین افزونه نیز دارد. یعنی شما می توانید به صورت یک پلاگین و یا افزونه از این کیف پول در مرورگر وب خود استفاده کنید که ما پیشنهاد نمی کنیم. این کیف پول توانایی ذخیره سازی رمز ارز هایی همانند: مونرو، لایت کوین، زی کش، تزوس و بسیاری از رمز ارز های دیگر را دارد.

 1. کیف پول نرم افزاری تزباکس والت (TezBox Wallet)

تا به حال نام کیف پول های گرافیکی و یا GUI را شنیده اید؟ کیف پول تزباکس یکی از کیف پول های رابط کاربری گرافیکی برای ارز دیجیتال تزوس می باشد که شما می توانید در این کیف پول اقدام به ذخیره ارز دیجیتال تزوس کنید. رابط کاربری این کیف پول مناسب و کاربر پسند است و شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. این قابلیت در کیف پول تزباکس وجود دارد که بتوانید آن را به کیف پول های سخت افزاری لجر نانو اس و ترزور اقدام کنید. این موضوع بسیار به امنیت کیف پول کمک می کند.

 1. کیف پول نرم افزاری تزوس-بلو (Blue)

در این کیف پول همانطور که از نامش پیدا است تنها می توانید از ارز دیجیتال تزوس نگهداری کنید. کیف پول تزوس-بلو یک کیف پول سبک و در عین حال کارآمد است. امنیت این کیف پول توسط سیستم عامل تعیین می شود و شما می توانید به راحتی از آن استفاده کنید. این کیف پول توسط توسعه دهندگان مورد اطمینانی توسعه داده شده است و از آن می توانید در سیستم عامل های ” ویندوز یا Windows “، ” مکینتاش یا Mac “، ” لینوکس یا Linux “، ” اندروید یا Android “، ” ای او اس یا IOS ” استفاده کنید.

 1. کیف پول نرم افزاری مگنوم والت (Magnum Wallet)

کیف پول مگنوم یک کیف پول مبتنی بر وب است. همانطور که می دانید یعنی شما می توانید از این کیف پول در محیط وب استفاده کنید. در کیف پول مگنوم شما می توانید رمز ارز هایی همانند بیت کوین، اتریوم، تزوس و …. را ذخیره کنید. طبق گفته های توسعه این کیف پول، شما می توانید تقریبا 700 ارز در این کیف پول ذخیره و از آن ها استفاده کنید. همانطور که می دانید از کیف پول های مبتنی بر وب و یا آنلاین شما می توانید در تمامی سیستم عامل ها استفاده کنید چراکه برای استفاده از این کیف پول تنها به یک مرورگر نیاز است.


اینفوگرافیک کیف پول های تزوس XTZ

اینفوگرافیک کیف پول های اتزوس XTZ
اینفوگرافیک کیف پول های اتزوس XTZ

نتیجه گیری کیف پول تزوس Tezos

همانطور که در این مقاله مطالعه کردید، با بیشتر کیف پول های ارز دیجیتال تزوس Tezos آشنا شدید. قبل از انتخاب کیف پول مورد نظر مجدد دوباره درباره آن تحقیقات لازم را کنید تا به نتیجه خوبی برسید و سپس از آن کیف پول استفاده کنید. در صورت سوال و یا مشکل درباره مطلب فوق می توانید آن را در قسمت نظرات با ما مطرح کنید.

ممنون که تا پایان ” کیف پول تزوس xtz ” همراه ما بودید.


بیشتر بخوانید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا