اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

قیمت بیت کوین بیش از قیمت یک طلای 20 اونسی است .

ارزش بیت کوین با رسیدن قیمت آن به  40000 دلار ، از یک  طلای 20 اونسی بیشتر شد.

افزایش قیمت تعجب آور بیت کوین هیچ نشانه ای از ریزش آن نشان نمی دهد و بالاترین قیمت آن ، بیشتر از یک طلای 20 اونسی ارزش دارد.طی شش ساعت گذشته ، به نقل از Tradingview.com ، قیمت بیت کوین در زمان کوتاهی از 40،000 دلار عبور کرد. این جهش در 24 ساعت گذشته 5 درصد بیشتر شده است و هنوز هیچ نشانه ای از ریزش وجود ندارد.ناظران این بازار اغلب بیت کوین را “طلای دیجیتال” می نامند زیرا به عنوان یک انذوخته ی ارزش دارایی است .

سلام کریپتو

در زمان نوشتن این خبر، بر اساس اطلاعات Goldprice.org ،  طلا در حال حاضر با قیمت 1912 دلار در هر اونس معامله می شد ، بنابراین قیمت یک طلای 20 اونسی 38240 دلار است. قیمت بیت کوین که در همان زمان کمی بیشتر از 39000 دلار بود.

این رشد قیمت نسبت به سال 2017 کمی متفاوت است زیرا اساساً این رشد توسط موسسات هدایت می شود که برخلاف تاجران خرده فروشی ، تمایل دارند دارایی را برای سرمایه گذاری بلند مدت نگه دارند و نه اینکه آن را برای سود کوتاه مدت تلقی کنند. این تصور، قیمت بیت کوین را قابل مقایسه تر با قیمت طلا بیش از هر زمان دیگری می کند.

بیشتر بخوانید:  حمله ریپل به سازمان بورس آمریکا

از نظر عملکرد ، بیت کوین طی 12 ماه گذشته 378 درصد رشد داشته است در حالی که طلا در مدت مشابه تنها 21.6 درصد رشد داشته است.علاوه بر این ، قیمت بیت کوین هنوز هم در بالاترین سطح خود قرار دارد اما قیمت طلا 7.6٪ نسبت به قیمت آن در 6 آگوست 2020 (2.070 دلار) عقب نشینی کرده است. معاملات همیشگی بیت کوین ، در واقع تقاضا را از طلا می گیرد.

پیتر شیف ، سرانجام اعتراف کرد:

صرافی ایرانی کارت

“از آنجا که بیت کوین در واقع هرگونه تقاضا را از طلا می گیرد ، این باعث خوشحالی فوق العاده فرمانداران فدرال است. افزایش قیمت طلا چیزی است که بانکداران مرکزی بیشتر از آن می ترسند. بیت کوین بهترین دوست آنها است ، که ممکن است توضیح دهد که چرا تنظیم کنندگان عجله ندارند تا به کمک این حباب بیایند. “

با توجه به قیمت در حال حاضر هر بیت کوین که بیشتر از هر طلای 20 اونسی است، این سوال باقی می ماند: چقدر می تواند صعود کند؟

منبع : cointelegraph.com


گزیده اخبار

محمد حسین فارسی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان - مترجم - فعال در حوزه ی ارزهای دیجیتال و بلاک چین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا