اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

SEC یکی از درخواست های صندوق ETF بیت کوین را بررسی می کند.

salamcrypto

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده شروع به بررسی درخواست شرکت WisdomTree برای راه اندازی صندوق ETF بیت کوین کرد و شمارش معکوس برای تصمیم نهایی این سازمان آغاز شده است.
کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده طی اطلاعیه ای اعلام کرد شروع به بررسی درخواست WisdomTree برای راه اندازی صندوق ETF بیت کوین کرده اس، درخواست این شرکت در بورس BZX بازار سهام شیکاگو ثبت شده است.
ویزدم تیری ماه گذشته اولین بار درخواست راه اندازی صندوق ETF بیت کوین خود را ارائه کرد اما پیش تر نیز تلاش کرده بود تا یک محصول مالی قانونی برای بیت کوین راه اندازی کند.
اولین بار کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده شروع به بررسی درخواست شرکت  VanEck کرد که چند هفته از این بررسی می‌گذرد و حالا شروع به بررسی درخواست شرکت ویزدم تیری کرده است.
انتظار می‌رود که تصمیم اولیه کمیسیون بورس و اوراق بهادار برای تایید یا رد درخواست شرکت VanEck در ماه آینده اعلام شود.
همچنین روز جمعه شرکت Kryptoin investment که بنیان گذار آن آقای جیسون توسان است درخواست جدیدی برای راه اندازی صندوق ETF بیت کوین را تنظیم کرد تا کل درخواست های ثبت شده به 8 مورد برسد.
در سال های قبل تعداد زیادی درخواست برای راه اندازی صندوق  ETF بیت کوین ارائه شده که تاکنون کمیسیون بورس و اوراق بهادار تمامی این درخواست ها را رد کرده است ولی با این حال تحلیلگران و مردم انتظار دارند که این صندوق برای اولین بار در سال 2021 در ایالات متحده راه اندازی شود.
تاکنون در کشور های کانادا و برزیل صندوق های  ETF بیت کوین راه اندازی شده اند.

بیشتر بخوانید:  اوج قیمت جدید اتریوم

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CoinDesk


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا