اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ارزش کل بازار بیت کوین هشت سال قبل در چنین روزی از یک میلیارد دلار عبور کرد

salamcrypto

بیت کوین پس از بحران قبرس رونق گرفت و 8 سال پیش به باشگاه میلیاردی ها پیوست.
ارزش کل بازار بیت کوین دقیقاً هشت سال پیش در 28 مارچ برای اولین بار از یک میلیارد دلار عبور کرد.
در آن زمان معاملات این ارز رمزپایه با قیمتی معادل 92 دلار به ازای هر واحد انجام می‌شد، پس از ثبت این قیمت بیت کوین 190 درصد رشد کرد و در 10 آپریل 2013 به 259 دلار رسید.
این افزایش قیمت بیت کوین بخاطر بحران بانکی قبرس بود و این اتفاق سبب شد که افراد بیشتری از ارزش پول خود آگاه شوند و پس از این اتفاق افراد زیادی هم وارد این بازار شدند.
در آن زمان کانال ها و نشریه های خبری بزرگ دنیا مثل CNN، CNBC، ABC News و بلومبرگ و … در مورد چگونگی رونق گرفتن بازار این ارز رمزپایه در این بحران گزارش می‌دادند و این داستان به عنوان یکی از اولین لحظات موفقیت این کوین در نظر گرفته می‌شود.
در آن زمان افرادی مشهوری مثل اشتون کوچر شروع به صحبت کردن در مورد بیت کوین کردند و از آن به عنوان بخشی از فرهنگ عامه یاد کردند. در آن زمان آینده بیت کوین بسیار نامشخص بود و تنها چند هفته پس از رسیدن ارزش کل بازار این ارز دیجیتال به یک میلیارد دلار ناگهان به دلیل خطای نرم افزاری 25 درصد سقوط کرد و همچنین نگرانی هایی در مورد تلاش هایی برای هک فراگیر و مسائل نظارتی وجود داشت.
تا سال 2021 بیت کوین با سرعت هرچه بیشتر اکنون به یک کلاس دارایی جداگانه تبدیل شده است که روز به روز میل موسسه ها به سرمایه گذاری در آن بیشتر می‌شود.
همانطور که گزارش دادیم ارزش کل بازار بیت کوین در 19 فوریه از یک تریلیارد دلار گذر کرد.
به نظر شما کاربران زوم ارز هشت سال سال دیگر در تاریخ 28 مارچ بیت کوین در چه سطح قیمتی قرار دارد و ارزش کل بازار آن از چه قیمتی عبور کرده است؟

بیشتر بخوانید:  پیش بینی مدیر عامل Social Capital درمورد قیمت بیت کوین

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: U.Today


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا