اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ارزش کل بازار تتر طی یک سال ده برابر شده است

salamcrypto

با ادامه رشد تقاضا برای رمزارز پیشروی استیبل کوین ها، تتر به نقطه عطف مهم دیگری رسید.
تتر در بین استیبل کوین ها بیشتری حجم نقدینگی را دارد و روز چهارشنبه با پشت سر گذاشتن ارزش کل بازار 40 میلیارد دلار رشد بسیار سریعی را در یک سال گذشته ثبت کرد.
بنا به داده های وبسایت CoinGecko تتر در بالاترین نقطه خود در در روز پنجشنبه بالاتر از 40.5 میلیارد دلار بود و در جایگاه سوم ارز های دیجیتال برتر پشت سر اتریوم و بیت کوین ایستاده است.
از نظر رتبه بندی استیبل کوین تتر چهار برابر برزگتر از  USDC است،  ارزش کل بازار  USDC حدوداً ده میلیارد دلار است و طبق گفته های مساری دامیننس تتر در حال حاضر حدوداً 67 درصد است.
ارزش کل بازار تتر طی دوازده ماه اخیر ده برابر شده است که این رقم نشان دهنده رشد چشمگیر بازار ارز های دیجیتال است. ارزش کل بازار ارز های دیجیتال برای اولین بار در ژانویه از یک تریلیارد دلار فراتر رفت و در اوایل ماه مارچ به 1.8 تریلیارد دلار رسید.
حجم عرضه تتر که یک کوین پایدار محسوب می‌شود منعکس کننده تقاضای مردم و سرمایه گذاران برای ارز های دیجیتال است. تتر استیبل کوین پیشنهادی بسیاری از صرافی های بزرگ مثل بیتفینیکس است، بیتفینیکس یکی از بزرگترین صرافی های جهان است.
با این وجود این استیبل کوین با اتهاماتی منوط به اینکه فقط به دلار آمریکا متصل است مورد بررسی جدی قرار گرفته است. روابط این شرکت با بیتفینیکس نیز مورد بررسی دقیق قرار گرفته است.
اوایل ماه گذشته پس از حل شدن بیتفینیکس و تتر با دادستان کل نیویورک در پرونده ای علیه تتر، این استیبل کوین موظف شد که 18.5 میلیون دلار را به دادستانی پرداخت کند و توافق کردند که میزان ذخایر خود را به مدت سه سال و در بازه های سه ماهه گزارش دهند.

بیشتر بخوانید:  شرکت چینی Meitu دوباره بیت کوین و اتریوم خرید

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا