ارزهای دیجیتالمعرفی ارز دیجیتال

ارز ترنسفر توکن TTT چیست؟

بررسی ارز دیجیتال ترنسفر توکن The transfer token

ارز ترنسفر توکن TTT چیست؟، تقریبا تمام کاربران دنیای ارز دیجیتال با کیف پول ها سر و کار دارند. زیرا کیف پول ها محلی برای نگهداری دارایی های شما هستند، که با کمی جست و جو متوجه می شوید تعداد بسیار زیادی از پروژه ها کیف پول مخصوص به خود را دارند. تقریبا بیشتر کیف پول ها توکن مخصوص به خود را دارند. اما کاربرد این توکن ها در چیست؟

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

امروز یکی از این توکن ها یعنی ترنسفر توکن TTT را که توکن کیف پول اترنال Eternal است، با هم بررسی می کنیم و به نقاط ضعف و قوت این پروژه می پردازیم.

“نکته: در بخش آینده پروژه، نکات تاریک این پروژه را مطرح می کنیم.”

ارز ترنسفر توکن TTT چیست؟

ارز ترنسفر توکن TTT چیست؟
ارز ترنسفر توکن TTT چیست؟

ترنسفر توکن TTT یک توکن بر بستر اتریوم با استاندارد ERC-20 است، که به گفته تیم پشتیبان آن در آینده ای نزدیک شبکه مخصوص به خود کیف پول را راه اندازی خواهند کرد. این توکن، توکن بومی کیف پول Eternal است که در ادامه به نوع کارکرد این توکن می پردازیم:

 تبادلات:

کاربران می توانند با استفاده از این توکن در صرافی مخصوص به این پلتفرم ارز ترنسفر توکن TTT را به USDT و BTC و همچنین PHP که ارز فیات دیجیتالی شده کشور فیلیپین است تبدیل کنند.

تقسیم سود:

کاربرانی که این توکن را در کیف پول خود نگهداری می کنند درصدی از کارمزد تراکنش ها را به عنوان پاداش دریافت می کنند.

پرداخت ها:

شما با استفاده از این کیف پول و مخصوصا توکن آن TTT می توانید پرداخت هایی نظیر قبض آب و برق و یا پرداخت های عمومی را انجام دهید.

دفتر پیشخوان الکترونیکی:

کابران می توانند با استفاده از این سرویس در هر کجای جهان تبادلات مالی داشته باشند و همچنین حواله برای یکدیگر صادر کنند.

تامین نقدینگی و وام دهی:

کاربران می توانند این توکن را در استخر های مشخص شده قفل کرده و سود مشخصی را دریافت کنند و یا همچنین می توانند آن را در سیستم وام دهی به کار بگیرند و پاداش دریافت کنند.


نیم نگاهی به توکن ترنسفر توکن The Transfer Token

نام اختصاری TTT
نوع ارز  Token
عرضه کل 2,000,000,000
مقدار در گردش  116,250,073
وب سایت رسمی www.atom-solutions.jp
وایت پیپر  www.atom-solutions.jp/whitepaper/TTT_Whitepaper_en.pdf
بلاکچین اکسپلورر etherscan.io

ethplorer.io

پیج های ارتباطی رسمی  medium.com

bitcointalk.org

twitter

reddit

سورس کد  github.com
آدرس قرارداد هوشمند 0x2494a68C1484376fEf880b4c24D91f049d29B02A

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT

تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT
تاریخچه و بنیان گذاران ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT

همان طور که گفته شد این توکن یک توکن کاربردی برای کیف پول Eternal است. کیف پول Eternal توسط شرکت ATOM SOLUTIONS که در ژاپن واقع است راه اندازی شده، این شرکت که توسط آقای Hirokazu Hayashi تاسیس شده مدعی است که با استفاده از فین تک به دنبال راهی برای تسریع و سهولت در تبادلات مالی است. فین تک به شرکت هایی می گویند که با استفاده از تکنولوژی روز، تلاش می کنند خدمات مالی را کار آمدتر کنند.

بنیان گذار این پروژه آقای Hirokazu Hayashi از سال 1993 تا 2000 در بخش فروش یک شرکت طراحی نرم افزار فعالیت داشته و بعد از آن به مدت هفت سال به عنوان  مشاوره مالی در یک شرکت آسیایی فعال بوده است. همچنین ایشان از سال 2007 تا 2012 به عنوان عضو تیم تنظیم مقررات در یک شرکت مشغول به کار بوده است و بعد از آن از سال 2012 به مدت 10 سال مدیرعامل ATOM SOLUTIONS بوده است.

از دیگر مدیران این تیم آقای Clement S.J است که از سال 2014 تا 2018 سابقه فعالیت در زمینه جذب سرمایه و استراتژی کاری را دارد و از سال 2018 تا به امروز در تیم ATOM SOLUTIONS مشغول به کار بوده است.

مدیر ارشد فناوری این شرکت آقای Rajkumar Bhaji است که از سال 2010 تا 2016 در زمینه ساخت و توسعه نرم افزار فعالیت داشته است. ایشان از سال 2018 جذب شرکت ATOM SOLUTIONS شده است.

با بررسی بیشتر افراد این پروژه متوجه شدیم این شرکت از تعداد زیادی افراد از ژاپن و هند و فیلیپین و ویتنام تشکیل شده است که از سال 2012 توسط مدیر عامل آن Hirokazu Hayashi شروع به فعالیت کرده است.


عملکرد پلتفرم ترنسفر توکن TTT

عملکرد پلتفرم ترنسفر توکن TTT
عملکرد پلتفرم ترنسفر توکن TTT

در این بخش قصد داریم به اهداف و خدماتی که این کیف پول به کاربران خود ارائه می دهد بپردازیم.

این پروژه خود را یک کیف پول غیرمتمرکز عنوان می کند که خدمات مالی را برای تمامی افراد در هر کجای جهان فراهم می سازد. همچنین این کیف پول عنوان کرده است که با استفاده از تکنولوژی دیفای می تواند به 1.7 میلیارد نفری که در جهان دسترسی به سیستم بانکی را ندارند سرویس بدهد.

این شرکت با استفاده از چند موسسه مالی بزرگ در ژاپن و هند و ویتنام و فیلیپین در تلاش است که خدمات خرید آنلاین و تبادلات مالی و پرداخت قبوض و جا به جایی حواله و دریافت وام را برای کاربران خود فراهم کند.

کاربران می توانند با نصب برنامه این پلتفرم روی گوشی های هوشمند خود از سرویس های این پلتفرم بهره مند شوند در ادامه به خدماتی که این پلتفرم در بخش پیشخوان خود ارائه می دهد میپردازیم.

این پلتفرم در بخش خدمات پیشخوان خود اشاره می کند که کاربران می توانند بدون داشتن حساب بانکی با مراجعه به موسسات مشخص شده توکن های TTT خود را به ارز فیات آن کشور تبدیل کنند، از این رو این پلتفرم را مناسب برای توریست ها می داند.

کاربران می توانند از قابلیت جست و جو گر این پلتفرم  برای پیدا کردن دفتر های پیشخوان این پروژه در اطراف محل اقامت خود اقدام کنند، همچنین می توانید این آدرس ها را نشانه گذاری کنید تا برای استفاده مجدد از آن در وقت صرفه جویی کنید.

برای استفاده از قسمت پیشخوان الکترونیکی این کیف پول شش مرحله باید طی شود که به اختصار بیان می کنیم:

  1. دانلود کیف پول از وب سایت رسمی پروژه و نصب آن
  2. اقدام برای ثبت نام و انتخاب یکی از دو گزینه_استفاده برای کسب و کار و یا اکانت شخصی، سپس پر کردن مشخصات هویتی
  3. در این مرحله از شما درخواست می شود، مشخصاتی که پر کردید تایید نمایید.
  4. ایجاد کیف پول_ در این قسمت نیاز است ایمیل و پسوورد تعیین کنید.
  5. در صفحه بعدی یک کد تایید برای ایمیل شما ارسال می شود که آن را در جای خصوص خود کپی کنید.
  6. در مرحله آخر کشور خود را پیدا و گزینه  sign up  را انتخاب کنید.

ویژگی های کیف پول Eternal و توکن آن

ویژگی های کیف پول Eternal و توکن آن
ویژگی های کیف پول Eternal و توکن آن

در این قسمت به ویژگی های این کیف پول که آن را از سایر کیف پول ها متمایز کرده اشاره می کنیم.

  • سرعت بالا و کارمزد پایین در تراکنش های بین کیف پولی Eternal
  • استفاده از توکن این کیف پول برای کسب سود و مشارکت در پروژه
  • پشتیبانی موسسات بزرگ کشور های مختلف از این کیف پول و توکن آن
  • ارائه طیف وسیعی از خدمات مالی و اداری

امنیت کیف پول اترنال Eternal

امنیت کیف پول اترنال Eternal
امنیت کیف پول اترنال Eternal

در این بخش به بررسی موارد امنیتی این پروژه می پردازیم. همان طور که می دانید برای یک کیف پول مهم ترین فاکتور امنیت آن می باشد. متاسفانه هیچ نهادی قرارداد هوشمند این کیف پول را بررسی و تایید نکرده است. با جست و جو متوجه شدیم این پروژه امتیاز 4 از 10 را از نظر فنی و امنیتی دریافت کرده است.

همچنین این پلتفرم مشخص نکرده که کلید خصوصی این کیف پول تنها برای کاربران است و یا شرکت هم این حق را برای خود می داند که به آن دسترسی داشته  باشد.


بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT

رمز ارز ترنسفر توکن TTT که در این مقاله در ارتباط با آن توضیحاتی را بیان نمودیم، همانطور که گفته شد یک توکن بر بستر اتریوم می باشد که بر اساس استاندارد ERC-20 پیاده سازی شده است. این توکن، توکن بومی کیف پول اترنال Eternal است که کاربرد آن شامل پرداخت ها، تبادلات، تامین نقدینگی و وام دهی می باشد. در ادامه به بررسی روند قیمت این رمز ارز خواهیم پرداخت.

ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT در اواخر ماه آپریل سال 2020 با قیمت 4.3141 دلار در بازار به فروش می رفت. این رمز ارز در تاریخ 5 جولای 2020 با یک کاهش قیمت همراه بوده و قیمت آن به سطح 1.8229 دلار رسید. در واقع می توان بیان نمود که این ارز دیجیتال تا اواخر سال 2020 یک روند نزولی را طی نموده و در تاریخ 25 دسامبر 2020 قیمت آن برابر با 0.9491 دلار بود. پس از طی یک روند نزولی، قیمت ارز دیجیتال ترنسفر توکن در تاریخ 12 فوریه 2021 افزایش یافته و به محدوده قیمتی 4.4077 دلار رسید. این رمز ارز در 21 مِی 2021 به بالاترین سطح قیمت خود یا ATH رسید. در اواخر سال 2021 قیمت ارز دیجیتال ترنسفر توکن برابر با 5.6326 دلار بود. این رمز ارز سال 2022 را با قیمت 5.5602 دلار آغاز نمود و از تاریخ 17 آپریل 2022 قیمت آن وارد یک کانال نزولی شد که این روند تا اواخر سال ادامه داشت. شما می توانید در تصویر زیر روند قیمت ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT را بر روی نمودار مشاهده نمایید.

بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT
بررسی روند قیمت ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT

کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT
کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT

کیف پول های موجود در بازار رمز ارزها، همگی برای ذخیره سازی ارزهای دیجیتال به کار می روند. امروزه شما کیف پول های سخت افزاری و نرم افزاری بسیاری را مشاهده می نمایید که این در زمینه فعال هستند. کیف پول های سخت افزاری لجر و ترزور از مشهورترین کیف پول های سخت افزاری می باشند که اگر در بازار رمز ارزها کمی فعالیت داشته باشید، حتما نام این دو کیف پول را شنیده اید. با توجه به بررسی های انجام شده در سایت این دو کیف پول، مشخص شد که در حال حاضر رمز ارز ترنسفر توکن TTT توسط کیف پول سخت افزاری لجر و ترزور پشتیبانی نمی شود. در اینجا شما باید به سراغ کیف پول های نرم افزاری برای ذخیره سازی این رمز ارز بروید. کیف پول های نرم افزاری در دسترس هستند و استفاده از آنها آسان می باشد. کیف پول های نرم افزاری زیر از جمله کیف پول های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ترنسفر توکن می باشند.


صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT

صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT
صرافی های پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT

صرافی های ارز دیجیتال برای خرید و فروش رمز ارزها مورد استفاده قرار می گیرند. روز به روز تعداد صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز فعال در این حوزه در حال گسترش می باشد. از جمله تفاوت های صرافی متمرکز با صرافی های غیرمتمرکز، می توان به این موضوع اشاره نمود که برای استفاده از صرافی های متمرکز نیاز به ثبت نام و احراز هویت است. اما در صورتی که قصد استفاده از صرافی های غیرمتمرکز را داشته باشید، نیازی به ثبت نام و احراز هویت نیست و تنها می توانید با اتصال کیف پول به صرافی مبادلات خود را انجام دهید.

یکی از صرافی های متمرکز خارجی پشتیبانی کننده ارز دیجیتال ترنسفر توکن، دیجی فینکس DigiFinex است. در این صرافی کاربران قادر به تبادل ارز دیجیتال ترنسفر توکن با جفت ارز اتریوم و بیت کوین هستند. در حال حاضر این ارز دیجیتال تنها در این صرافی لیست شده است. شما می توانید برای آشنایی با صرافی های پشتیبانی کننده رمز ارز ترنسفر توکن TTT به سایت کوین مارکت کپ مراجعه نمایید.


نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT
نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT

خرید و فروش ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT همانند خرید و فروش سایر ارزهای دیجیتال، در صرافی ها صورت می پذیرد. کاربران ایرانی می توانند در صورتی که این ارز دیجیتال توسط صرافی های ایرانی پشتیبانی شود، آن را خریداری نمایند. اما اگر قصد استفاده از صرافی های خارجی را داشته باشند، در ابتدا باید مقدار مبلغ مورد نظر خود را در یکی از صرافی های ایرانی به تتر یا یکی از استیبل کوین ها تبدیل کنند، سپس اقدام به خرید نمایند. لازم به ذکر است که برای آشنایی با صرافی های ایرانی می توانید از صفحه مقایسه قیمت صرافی ها در وب سایت زوم ارز استفاده نمایید.


بررسی آینده و نکات تامل برانگیز کیف پول Eternal

بررسی آینده و نکات تامل برانگیز کیف پول Eternal
بررسی آینده و نکات تامل برانگیز کیف پول Eternal

در این قسمت به طور کامل آینده این پروژه و همچنین نقد هایی که این پروژه با آن مواجه است را بررسی می کنیم.

با شروع سال 2022 تیم این پروژه یک نقشه راه از خود منتشر کرد. که به وعده های خود تا ماه سوم میلادی عمل کرده و بعد از آن تا به امروز هیچ کدام از تعهدات این پروژه عملی نشده است. برای مثال سیستم پرداخت قبوض را که باید در آپریل راه اندازی می کردند اجرایی نشده است.

این پروژه رقیب های بزرگی مانند تراست ولت و کوین بیس ولت و همچنین متامسک دارد. کیف پول Eternal در گوگل پلی تنها 10 هزار بار دانلود شده این در حالی است که کیف پول های رقیب 10 میلیون بار دانلود شده اند.

این پلتفرم هدف های بسیار بزرگی را برای آینده خود به تصویر کشیده است که در صورت اجرایی می تواند انقلابی در ارائه خدمات بین کیف پول ها ایجاد کند اما نکات بسیار قابل تاملی وجود دارد که کاربران این پلتفرم را نگران کرده است که در ادامه به آن ها می پردازیم.

“عدم موفقیت”

شرکت ATOM SOLUTIONS در سال 2012 و پلتفرم Eternal در سال 2018 شروع به کار کرده اند اما پس از سال ها فعالیت و همچنین دادن قول هایی به جامعه مخاطب خود، شما هیچ موفقیت چشمگیری را مشاهده نمی کنید.

“عمل نکردن به تعهدات”

عمل نکردن به تعهدات یکی از تاریک ترین نقاط این پروژه است، بعد از مدت ها این پروژه هنوز نتوانسته به قول خود که به کاربران برای ایجاد یک سیستم مبتنی بر دفتر پیشخوان الکترونیکی بود عمل کند.

“شبکه های اجتماعی”

تیم پشتیبانی این پلتفرم در شبکه های مجازی فعالیت چشم گیری ندارند، این موضوع وقتی مهم می شود که برای شما مشکلی در رابطه با این پلتفرم به وجود آید و شما نیاز به کمک از طرف تیم پروژه داشته باشید.

برای مثال این پروژه در تگرام تنها یک کانال اطلاع رسانی دارد و هیچ گروهی برای ارائه نظر ندارد و حتی مشخصات ادمین این کانال مشخص نیست که کاربران بتوانند با آن در ارتباط باشند و دقدقه های خود را مطرح کنند.

این سوال همیشه مطرح بوده، چرا من به عنوان یک سرمایه گذار روی پروژه ای سرمایه گذاری کنم که نمی توانم با آن ها در ارتباط باشم. اصلا آیا نظر و نگرانی کاربران برای تیم پروژه اهمیتی دارد؟

“شریک های تجاری”

این شرکت اعلام کرده بود که با موسسات مالی در چند کشور برای ارائه سرویس مالی همکاری دارد اما در حال حاظر تنها فیلیپین را به عنوان کشوری که در آن خدمات می دهد را در سایت رسمی خود اعلام کرده است.

این موضوع وقتی نگران کننده می شود که در لیست شرکای تجاری اسم برند هایی مانند Bayad در فیلیپین و NganLuong در ویتنام و همچنین Bitronics در هند را عنوان کرده اند اما تنها کشوری که سرویس می دهد فیلیپین است. البته با پیگیری در وب سایت بنیاد Bayad متوجه شدیم نام پلتفرم Eternal و یا شرکت  ATOM SOLUTIONS در بین شرکای تجاری این بنیاد وجود ندارد.

این موضوع را از تیم ATOM SOLUTIONS پرسیده اند که در جواب گفته شده زمانی که سرویس ها به طور قطعی راه اندازی شوند اعلام می شود که متقاضیان پیش از آن هجوم نیاورند. در نظر داشته باشید که تمامی پروژه های کریپتویی ارزش خود را از استقبال مردم دارند.

“غیرمتمرکز بودن”

این پلتفرم خود را یک پلتفرم کاملا غیرمتمرکز بیان کرده است اما کاربران برای استفاده از پیشخوان باید احراز هویت کنند که این با غیرمتمرکز بودن یک سیستم در تناقض است.

از طرفی یک کیف پول غیرمتمرکز چگونه می تواند با یک موسسه مالی که باید گزارش مالیاتی بدهد همکاری کند؟؟ اگر هویت افراد فاش شود که غیرمتمرکز نیست و اگر دسترسی به اطلاعات کاربران داشته باشند که دیگر محرمانگی وجود ندارد.

چرا کاربران از بانک ها استفاده نکنند اگر قرار باشد اطلاعات آن ها توسط یک نهاد متمرکز کنترل شود.

از دیگر نکات عجیب این است که کاربران می توانند با مراجعه به موسسات ذکر شده توکن TTT را به پول فیات تبدیل کنند اما برای خرید همان توکن حتما باید از صرافی های غیرمتمرکز و یا صرافی های متمرکز (غیر مطرح) استفاده کنند.

“خدمات در فیلیپین”

این پلتفرم مدعی شده خدماتی مانند کمک به موسسات خیریه و سیستم رای گیری  و سیستم آب و فاضلاب و حتی بیمه و املاک را در فیلیپین پوشش می دهد اما هیچ سندی از این رابطه ارائه نداده و همان طور که گفته شد موسسه Bayad منکر همکاری با این پلتفرم است.

دوستان توجه داشته باشید که راه اندازی کیف پول یکی از ساده ترین کار ها است و تقریبا اکثر پروژه ها در ابتدای نقشه راه خود یک کیف پول مخصوص به خود را ارائه می دهند. و از طرفی دیگر این پلتفرم یا به قول های خود عمل نکرده و یا با دروغ گفته شده که عمل کرده اما در عمل چیزی مشخص نیست.


سخن پایانی ارز ترنسفر توکن TTT

در این مقاله همانطور که مطالعه نمودید، به معرفی کامل رمز ارز ترنسفر توکن TTT پرداختیم. ترنسفر توکن TTTT، توکن بومی کیف پول Eternal می باشد و مبتنی بر استاندارد ERC-20 است. پروژه کیف پول اترنال Eternal خود را یک کیف پول غیرمتمرکز معرفی می نماید که خدمات مالی را برای تمامی افراد در هر کجای جهان فراهم می سازد. شما می توانید برای ذخیره سازی ارز دیجیتال ترنسفر توکن TTT از کیف پول های نرم افزاری متامسک، سیف پل و اتمیک استفاده نمایید.

ممنون از اینکه تا پایان مقاله “ارز ترنسفر توکن TTT” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز


بیشتر بخوانید


آخرین اخبار فاندامنتال ارز دیجیتال

دارایی سرقت شده در هک هارمونی در حال انتقال است

دارایی سرقت شده در هک هارمونی در حال انتقال است

میم کوین مشابه دوج کوین، بیش از 35 درصد رشد کرد

میم کوین مشابه دوج کوین، بیش از 35 درصد رشد کرد

هفته‌ی شلوغی برای کاردانو در راه است

هفته‌ی شلوغی برای کاردانو در راه است

ماسک بار دیگر به پذیرش دوج کوین توسط مک‌دونالد اشاره کرد

ماسک بار دیگر به پذیرش دوج کوین توسط مک‌دونالد اشاره کرد

نرخ توکن سوزی شیبا افت چشم‌گیری را تجربه کرد

نرخ توکن سوزی شیبا افت چشم‌گیری را تجربه کرد

رشد 30 درصدی فلوکی به دنبال خبر لیست شدن آن

رشد 30 درصدی فلوکی به دنبال خبر لیست شدن آن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا