صرافی کوینکده
اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

افت بیش از 50 درصدی توکن Tornado Cash پس از تحریم‌ها

افت بیش از 50 درصدی توکن Tornado Cash پس از تحریم‌ها

هفته‌ی پس از تحریم وبسایت Tornado Cash از سوی دفتر کنترل دارایی خارجی دپارتمان خزانه‌داری آمریکا، قیمت توکن بومی این سیستم بیش از 51 درصد افت را تجربه کرده است.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

تورن، یک توکن ERC20 به شمار می‌رود و توکن بومی سازمان خودمختار غیرمتمرکز Tornado Cash است. در این لحظه، این توکن از حیث ارزش کل در جایگاه 705 قرار دارد.

پس از اعمال تحریم‌های خزانه‌داری آمریکا و حذف مخزن Tornado Cash از وبسایت گیتهاب، که آفلاین شدن وبسایت Tornado Cash را به دنبال داشت، قیمت این توکن شروع به افت کرد.

Tornado Cash که در سال 2019 راه اندازی شد، یک پروتکل بلاکچین برای ارسال و دریافت تراکنش‌های ناشناس، از طریق ترکیب توکن‌های اتریوم با استخری از توکن‌های دیگر و در نتیجه، ناشناس ماندن کاربر است.

خزانه‌داری آمریکا به عنوان دلایل این تحریم، به استفاده‌ی گروه هکر کره شمالی لازاروس از این پروتکل و پولشویی بیش از 103.8 میلیون دلار عواید حاصل از هک‌های بریج Harmony و بریج توکن Nomad در ابتدای سال جاری، اشاره کرد.

پس از انجام مباحثاتی در جامعه‌ی Tornado Cash، سرور دیسکورد این گروه ناپدید شد و اشخاصی ناشناس، فروم وبسایت جامعه‌ی Torando Cash را نیز از دسترس خارج کردند. در عین حال، یکی از اعضای گروه توسعه‌ی Tornado Cash توسط پلیس در کشور هلند دستگیر شد.

بیشتر بخوانید:  مالباختگان کینگ مانی تجمع کردند

سرویس بررسی و اطلاعات مالی خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که از ژوئن 2022، بررسی‌های این نهاد پیرامون Tornado Cash آغاز شده است.

به نظر می‌رسد که زمستان فعلی رمز ارز، برای جامعه‌ی Tornado Cash بسیار سخت گذشته است. ظاهرا تحریم‌ها، خاموشی‌ها و دستگیری‌ها در کنار بازار نزولی ضربه‌ی بسیار مهلکی به این پروژه زده است؛ چرا که تعداد هولدرها رو به کاهش است.

منبع: Decrypt


سر تیتر اخبار:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا