اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

راه اندازی ارز دیجیتال ملی اوکراین

دولت اوکراین برنامه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CDBC) خود را پیش می‌برد زیرا بانک ملی اوکراین یعنی NBU در حال حاضر به طور رسمی مجوز انتشار این ارز دیجیتال را کسب کرده است.

سلام کریپتو

رییس جمهور اوکراین ولادیمیر زلنسکی قانونی با عنوان خدمات پرداخت را امضا کرد که به طور رسمی بانک مرکزی این کشور را قادر می‌سازد تا هریونیا دیجیتال را راه اندازی کند.

قانون جدید به بانک مرکزی این کشور این اجازه را می‌دهد تا آزمایشاتی در راستای ایجاد خدمات و ابزار های پرداخت بر اساس فناوری های نوظهور را ایجاد کند و در این اطلاعیه آمده است که قانون جدید مستلزم همکاری نزدیک بین بانک مرکزی اوکراین و استارتاپ های داخلی در بازار ارز های دیجیتال برای در نظر گرفتن تقاضای بخش خصوصی می‌باشد.

این قانون در اواخر ماه ژوئن توسط پارلمان اوکراین تأیید شد و هدف آن ارائه خدمات بانکداری باز، شیوه اشتراک گذاری جدید و کنترل اطلاعات مالی مصرف کنندگان از طریق برنامه های شاخص ثالث است و انتظار می‌رود که این قانون توسعه فناوری های مالی را در کشور دگرگون کند و به شرکت های خصوصی حوزه فناوری اجازه همکاری با بانک ها و فرصت تجاری بیشتر را ارائه دهد.

در میان اهداف دیگر آن می‌توان با انطباق قوانین اوکراین با چارچوب قانونی اتحادیه اروپا اشاره کرد و در نهایت منجر به ادغام شدن سیستم پرداخت این کشور با سیستم اتحادیه اروپا خواهد شد.

صرافی ایرانی کارت

در اوایل سال جاری وزارت تحول دیجیتال اوکراین قراردادی را با بنیاد استلار منعقد کرد تا به طور مشترک یک استراتژی برای دارایی های دیجیتال و زیرساخت های توسعه ارز دیجیتال ملی این کشور ارائه دهند.

بیشتر بخوانید:  بیت کوین 14000 دلاری و تاثیر آن بر بازار ارزدیجیتال

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارز دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @zoomarz98 بپیوندید.

منبع: CoinTelegraph


بیشتر بخوانید:

امیرعلی فرجی

دانشجوی مترجمی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا