اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

ارز دیجیتال Uniswap به لیست ده ارز برتر رسید.

salamcrypto

بازار دیفای همچنان در حال رشد و ارز دیجیتال یونی نیز از این قاعده مستثنی نیست.  بزگترین ارز دیجیتال دیفای امروز ده درصد دیگر رشد کرد تا به لیست ده ارز برتر جهان بر اساس ارزش کل بازار برسد.
در زمان نوشتن این مقاله در هفت روز اخیر یونی حدوداً 50 درصد رشد داشته و با قیمت حدوداً 33 دلار معامله می‌شود  و ارزش کل بازار آن به 17.35 میلیارد دلار رسیده است. حالا یونی در رتبه هشتم ارز های برتر قرار دارد.
پروتکل صرافی غیر متمرکز یونی سواپ که بر روی شبکه اتریوم فعالیت می‌کند در دنیای دیفای بسیار محبوب است. تاکنون در سال 2021 قیمت ارز دیجیتال یونی بیش از 600 درصد افزایش داشته است.
6 مارچ صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ اعلام کرد که قصد دارد نسخه سوم خود را اواخر امسال راه اندازی کند. در نسخه دوم این صرافی غیر متمرکز دارای ارزش قفل شده 3.5 میلیارد دلار است.
با این حال این شبکه اخیراً از هزینه بالای کارمزد رنج می‌برد. مدیرعامل یونی سواپ، هیدن آدامز گفت که آنها پروتکل V3 را در سال 2021 منتشر خواهند کرد که تمرکز آن بر روی کارمزد ها و … خواهد بود.
وی در توییتی گفت:
سال 2019: نسخه اول یونی سواپ ثابت کرد که AMM ها می‌توانند با صرافی های سنتی رقابت کنند.
سال 2020: نسخه دوم یونی سواپ ثابت کرد که AMM ها کارایی بیشتری از صرافی های سنتی دارند و توانایی انجام دادم کارهایی که صرافی های سنتی ندارند را دارند.
سال 2021: نسخه سوم یونی سواپ و  AMMها در تمامی جبه ها از صرافی های سنتی پیشی خواهند گرفت.
گزارش شده که صرافی یونی سواپ احتمالاً با ادغام راه حلهای مقیاس لایه 2 مشکل نوسان قیمت را حل خواهد کرد. همچنین کاربران دنیای ارز های دیجیتال مشتاقانه منتشر اعلام برنامه کامل بروزرسانی یونی سواپ هستند.
از طرف دیگر افزایش هزینه گس شبکه اتریوم، کاربران یونی سواپ را مجبور به انتقال به سایر صرافی های غیرمتمرکز مثل سوشی سواپ که  بر روی شبکه بایننس اسمارت چین مستقر هستند می‌کند.
اما خبر ارائه بروزرسانی EIP-1559 بر روی شبکه اتریوم خبر مثبتی برای یونی سواپ است زیرا با این بروزرسانی هزینه گس آن بسیار کاهش خواهد یافت. تحلیلگران پیش بینی می‌کنند که تا آخر سال جاری به 50 دلار به ازای هر واحد آن به 50 دلار خواهد رسید.
منبع: Coingape

بیشتر بخوانید:  طبق گفته توسعه دهندگان ، ETH 2.0 ممکن است 6-8 هفته دیرتر ارائه شود.

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا