اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

آمریکا به دنبال هکر های کره شمالی

salamcrypto

ایالات متحده سه هکر کره شمالی را به دلیل حمله به بازار ارز دیجیتال و باج افزار WannaCry متهم کرده است.
وزارت دادگستری آمریکا سه هکر وابسته به گروه بدنام Lazarus را متهم کرده است.
روز چهارشنبه وزارت دادگستری ایالات متحده اتهامات علیه این سه هکر کره شمالی را اعلام کرد.
جان دمرز دادستان کل آمریکا با اعلام این خبر برنامه های کره شمالی که گروه Lazarus که یکی از معروف ترین اجزای برنامه ی هک این کشور است را محکوم کرد و گفت: عوامل کره شمالی با استفاده از صحفه کلید به جای اسلحه، سرقت کیف پول های ارز دیجیتال به جای کیسه های پول نقد، بزرگترین سارقان بانک های جهان هستند.
برای کشوری که تقریباً از اقتصاد بین الملل خود را جدا کرده است، برنامه هک و دزدیدن پول یکی از منابع مهم درآمدزایی ست. بسیاری از تحلیلگران معتقدند درآمد کره شمالی از بدافزار WannaCry و صرافی Coincheck به برنامه سلاح های هسته ای این کشور مرتبط است.
دمرز توضیح داد:
هکر های کره شمالی به دنبال پول هستند و چشم انداز تولید درآمد خود را به یکی از مهم ترین شاخه های پول یعنی ارز دیجیتال دوخته اند. آنها هر لحظه به دنبال فرصتی هستند تا از صرافی ها و موسسه های مالی پول بدزدند.
برنامه هک کره شمالی مورد بررسی گسترده توسط ایالات متحده و سایر کشور های دنیا قرار گرفته است. از آنجا که این کشور دسترسی گسترده به اینترنت ندارد، بسیاری از آنها به نقش چین در آموزش هکر های کره شمالی استناد می‌کنند. در واقع ایالات متحده دو شرکت وابسته به چین در گروه Lazarus را در مارس 2020 تحریم کرد.
در گزارشی که روز گذشته از سایت کوین تلگراف منتشر شده بود اشاره شد که جرایم مالی دنیای ارز دیجیتال در سال 2020 نسبت به سال 2019، 53 درصد کم شده است. حال باید دید برای به حداقل رساندن دزدی های هکر های کره شمالی چه تدابیری اندیشیده می‌شود.
منبع: cointelegraph

بیشتر بخوانید:  خوان بنت اتهامات جاستین سان علیه Filecoin رد کرد.

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا