زوم ارز پدیا

پروژه Bixbcoin چیست ؟ | آیا پروژه Bixbcoin کلاهبرداری است ؟

پروژه Bixbcoin ،احتمالا تا به حال نام پروژه ” Bixbcoin ” را شنیده اید چراکه در چند وقت اخیر سر و صداهای زیادی به پا کرده است. برخی ها معتقدند که این پروزه یک پروژه کلاهبرداری است و عده دیگری نیز بر این باورند که این پروژه یک پروژه رسمی است و در آن سرمایه گذاری کرده اند. اگر شما که در حال مطالعه این مقاله هستید قصد دارید تا اطلاع پیدا کنید که این پروژه یک پروزه رسمی و یا کلاهبرداری است، ادامه این مقاله را دنبال کنید چراکه در ادامه ما پروژه Bixbcoin را به صورت کامل زیر ذره بین برده ایم.

نگاهی به پروژه Bixbcoin

همانطور که احتمالا می دانید، پروژه Bixbcoin یکی از پروژه های ارز دیجیتال می باشد. این پروژه یک کوین و یا همان ارز دیجیتال با نام ” بیکسبی کوین یا Bixbcoin ” معرفی کرده است که موفق به جذب کاربران زیادی به سمت خود شد. طبق گفته های موجود، توسعه دهندگان این پروژه در نظر داشتند که ابتدا Bixbcoin ها را به صورت توکن عرضه کنند و پس از اینکه توانستند به این کار گسترش دهند، قسمت های مجزا و همچنین مختلفی را برای این ارز ایجاد کنند و سپس در بستر کیف پول اختصاصی نیز مبادله شود.

متاسفانه درباره این پروژه مطالبی زیادی در اینترنت وجود ندارد. حتی با جستجو در سایت های انگلیسی زبان باهم اطلاعات کافی در این رابطه پیدا نکردیم. اما این موضوع باعث نمی شود تا ما اطلاعاتی از این پروژه در اختیار شما نگذاریم. به همین جهت سری به سایت Bixbcoin می زنیم تا بتوانیم درباره این پروژه از سایت رسمی اطلاعات کسب کنیم. در ادامه همراه ما باشید تا شما نیز از اطاعات استخراج شده مطلع شوید.


بررسی سایت Bixbcoin

در این قسمت از مقاله همانطور که گفتیم قصد داریم تا این سایت را برای شما عزیزان مورد بررسی قرار دهیم. همراه ما باشید.

( به دلیل جو کلاهبرداری بودن پروژه Bixbcoin، این رسمی این پروژه از سوی مراجع قضایی ایران مسدود شده است و برای مراجعه به این سایت باید از نرم افزار های تغییر ای پی استفاده کنید. در صورتی که با نرم افزار های تغییر ای پی آشنا نیستید می توانید به مراجعه به پست اختصاصی این موضوع، به صورت کامل با آن ها آشنا شوید. )

زمانی که وارد سایت شدیم با قسمت و همچنین متن های مختلفی رو به شدیم که شما می توانید صفحه ابتدایی این سایت را در تصویر ذیل مشاهده کنید.

وبسایت bixbicoin
وبسایت bixbicoin

قسمت های گوناگونی را شما می توانید در سایت این پروژه مشاهده کنید. در این قسمت از مقاله ما تنها به وایت پیپیر و نقشه راه پروژه Bixbcoin

 خواهیم پرداخت که از داخل سایت به زبان فارسی برایتان ترجمه کرده ایم. اگر قصد دارید تا اطلاعات کافی از این پروژه به دست آورید، همراه ما باشید.

اما قبل از هرچیزی مهم ترین کاری که باید انجام داد این است که رتبه این سایت را در سایت ” الکسا ” چک کنیم تا ببینیم سایت این پروژه در جهان چقدر معتبر است.

با مراجعه به سایت الکسا و مشاهده اطلاعات سایت، بیشترین بازدید کننده گان این سایت از سمت کشور های ایران و مالزی بود. همچنین متاسفانه رنکینک این سایت در سایت الکسا نیز جالب نبود. در مجموع می توان گفت که در همین اولین مرحله این پروژه تا حدودی رد شد. در ادامه همراه ما باشید تا به مسائل دیگر نیز بپردازیم.


بررسی وایت پیپر پروژه Bixbcoin

اگر به وایت پیپر پروژه Bixbcoin مراجعه کنید، با اولین سوالی که مطمئنا برای شما هم پیش آمده است روبه رو می شوید. این سوال این است که بیکسبی کوین یا Bixbcoin چیست؟

در پاسخ به این سوال مدیران این پروژه اینگونه پاسخ داده اند که:

” بیکسبی کوین Bixbcoin نوعی پول الکترونیکی است که خدمات به صورت خودکار در آن ارائه می شود و هیچ نیازی به شخص ثالث یا واسطه ای وجود ندارد. این شبکه تمام واسطه ها را از بین می برد و تمامی تراکنش ها به صورت P2P یا همتا به همتا انجام می شود. شما می توانید با استفاده از این وجه الکترونیکی ( منظور همان Bixbcoin است ) خرید کنید و یا اینکه به صورت آنلاین سفارش دهید و همچنین پول منتقل کنید و یا اینکه از Bixbcoin به عنوان یک پول برای سرمایه گذاری استفاده کنید . “

در قسمتی دیگر از وایت پیپر این ارز نوشته شده است که:

” به طور کلی در مجموع 3 میلیون کوین Bixbcoin وجود دارد که هر چه خرید این ارز بالاتر برود و وجود آن محدود تر شود، قیمت آن نیز رشد می کند.! اگر تا به حال درباره عوامل موثر در قیمت ارز های دیجیتال مقاله خوانده باشید قطعا متوجه اشتباه آن ها می شوید چراکه اصلا عوامل رشد یک ارز اینگونه نیست و این موضوع یک تئوری نا درست می باشد.

متاسفانه این پروژه وایت پیپر معتبر و همچنین تخصصی در اختیار کاربران قرار نداده است. این موضوع کمی باعث شده است تا شک افراد به پروژه بیشتر شود. اگر تا به حال وایت پیپر یکی از رمز ار زها را دنبال کرده باشید، قطعا می دانید که در وایت پیپر یک ارز اطلاعات تخصصی مربوط به آن ارز نوشته می شود نه اطلاعات ابتدایی. همانطور که گفتیم از این قسمت می توان کمی به کلاهبرداری بودن این پروژه شک کرد. در ادامه همراه ما باشید تا بیشتر درباره این پروژه با شما عزیزان گفتگو کنیم.


نقشه راه پروژه Bixbcoin

پس از اینکه وایت پیپیر این پروژه بررسی شد، به سراغ نقشه راه یا Roadmap پروژه Bixbcoin  می رویم. برای اینکه بتوانید به Roadmap این پروژه در سایت دسترسی داشته باشید می توانید از گزینه مربوطه که در ابتدای سایت می باشد استفاده کنید. پس از مراجعه به Roadmap با نقشه راه این پروژه آشنا می شوید. در این قسمت از مقاله ما طبق نوشته های سایت، نقشه راه و یا همان Roadmap را با زبان فارسی به شما ارائه خواهیم داد.

بیشتر بخوانید:  خرید کالا با بیت کوین توسط کارت های اعتباری embily

این پروژه تقریبا از اواخر سال 2018 کار خود را آغاز کرد و بنیانگذار این پروژه در همان ابتدا اقدام به جمع آوری تیم توسعه دهنده کرد. پس از اینکه تمام تیم توسعه دهنده گرد هم آمدند، در 15 Feb 2019 بیزینس پلن این پروژه ایجاد شد. پس از ایجاد یک بیزینس پلن، در 9 Dec 2019 اولین عرضه اولیه یا ICO توکن های پروژه بیکسبی کوین یا Bixbcoin انجام شد. پس از عرضه اولیه که توسط این پروژه انجام شد، در 29 Jan 2020 شبکه بلاکچین چین آن راه اندازی شد و تبدیل به یک کوین شد. پس از راه اندازی شبکه بلاکچین در 15 Feb2020 نرم افزار های پروژه Bixbcoin برای سیستم عامل های لینوکس و همچنین ویندوز منتشر شد. چندی پس از اینکه نرم افزار های این پروژه راه اندازی شد مرورگر بلاک این پروژه به وجود آمد. توسعه دهندگان این پروژه هر ماه بر روی یک بروزرسانی کار می کردند. در 15 Mar 2020 امکان استخراج BixB فراهم شد. در ماه های دیگر نیز فعالیت های گوناگونی توسط توسعه دهندگان این پروژه انجام شد که حاصل تمام آن ها پروژه ای که در حال حاضر می بینید می باشد. برای اینکه بتوانید باقی نقشه راه این پروژه را مشاده کنید می توانید در ابتدا به سایت آن ها سری بزنید. در صورتی که این کار با توجه به مسدود بودن سایت برایتان مشکل است می توانید با بزرگ نمایی تصویر ذیل، نقشه راه این پروژه را تا تاریخ 19 Dec 2020  مشاهده کنید.

نقشه راه پروژه Bixbcoin
نقشه راه پروژه Bixbcoin

خرید و فروش کوین Bixbcoin چگونه انجام می شود؟

در قسمت های قبل با نقشه راه و همچنین وایت پیپر این پروژه آشنا شدید. هر چند این پروژه یک نقشه راه قابل قبولی دارد اما وایت پیپر آن مورد تایید نیست. در این قسمت از مقاله قصد داریم تا به یکی دیگر از مسائلی که اطمینان مارا به کلاهبرداری بودن این پروژه بیشتر می کند اشاره کنیم. این موضوع بحث خرید و فروش این کوین می باشد. در حال حاضر هیچ صرافی معتبری از کوین Bixb پشتیبانی نمی کند.

برای خرید و فروش این کوین شما تنها باید از یک صرافی نه چندان معتبر اقدام کنید. با شنیدن این موضوع، این سوال برایمان پیش می آید که چرا چنین کوینی که می گویند قرار است دنیا را تغییر بدهد، اینگونه خرید و فروش می شود و هیچ صرافی معتبری از آن پشتیبانی نمی کند؟ متاسفانه پاسخ به این سوال و همچنین سوالات دیگر هنوز توسط هیچ شخص و هیچ تیمی داده نشده است.

متاسفانه جز این موضوع، موضوعات دیگری نیز وجود دارد که هنوز هیچ پاسخی به آن ها داده نشده است و مبهم هستند. از جمله این موضوعات طریقه استخراج این ارز می باشد. در قسمت بعدی قصد داریم تا طریقه استخراج ارز دیجیتال Bixb را طبق گفته سایت رسمی برایتان بازگو کنیم.


استخراج ارز دیجیتال Bixbcoin

پس از اینکه سوالات مبهم ما در بحث خرید و فروش بی پاسخ ماند، به سراغ مسائل دیگر از جمله استخراج ارز دیجیتال Bixb خواهیم رفت. امروزه استخراج ارز های دیجیتال فعالیتی پرطرفدار در بین کاربران می باشد. در این قسمت از مقاله همانطور که می دانید قرار است تا با طریقه استخراج Bixb آشنا شوید.

همانطور که در نقشه راه این پروژه مطالعه کردید، کوین Bixbcoin قابل استخراج است. اما در هیچ جا از سایت اسمی از الگوریتم استخراج این کوین آورده نشنده است و تنها گفته شده است که شما می توانید این کوین را با موبایل و کامپیوتر استخراج کنید. همانطور که می دانید به تنهایی و تنها با همین جمله نمی توان گفت که طریقه استخراج این ارز چگونه است. در بحث استخراج آمده است که شما می توانید در زمان خواب و یا حتی زمانی که در حال ورزش هستید اقدام به استخراج Bixbcoin با گوشی موبایل خود کنید و یا می توانید در محل کارتان با استفاده از به راحتی این کوین را با کامپیوتر استخراج کنید. ( تمام این مطالب طبق گفته سایت رسمی پروژه Bixbcoin می باشد ).

حال که درباره استخراج ارز دیجیتال Bixbcoin پاسخ جالبی دریافت نکردیم، به سراغ طریقه سوددهی این ارز خواهیم رفت. شاید برای برخی ها این سوال پیش بیاید که چگونه می توان از این ارز سود کسب کرد؟


کسب سود در پروژه Bixbcoin چگونه است؟

متاسفانه این پروژه نیز کاربران سایت خود را به جمع آوری زیر مجموعه تشویق می کند. طبق گفته های منتشر شده در سایت، اگر برای سرمایه گذاری افراد مختلفی را معرفی کنید و همچنین اقدام به جمع آوری زیر مجموعه کنید، حدودا چیزی نزدیک به 53 درصد به صورت ثانیه اقدام به دریافت سود می کنید. البته لازم به ذکر است که واریزی های این سود به سه شکل انجام می شود. در صورتی که دیدید یک پروژه به صورت عضو گیری و یا هرمی فعالیت می کند باید بسیار احتیاز کنید چراکه 99 درصد اینگونه پروژه ها کلاهبرداری هستند. پیشنهاد ما به شما این است که اگر برایتان مقدور است به هیچ عنوان سمت اینگونه سایت و یا پروژه ها نروید.


نتیجه گیری پروژه Bixbcoin

همانطور که تا به این قسمت مطالعه کردید، این سایت تا کنون نتوانسته است که مسائل مورد اطمینانی را در اختیار کاربران بگذارد تا کاربران بهتر بتوانند به آن اعتماد کنند. در مجموع همانطور که گفتیم به دلیل هرمی بود این پروژه اگر قصد سرمایه گذاری در آن را دارید بسیار محتات باشید تا از شما کلاهبرداری نشود. در صورت ایجاد هرگونه سوال می توانید سوالات خود را نظرات مطرح کنید.

ممنون از اینکه تا پایان ” پروژه Bixbcoin ” همراه ما بودید.

منبع : زوم ارز

لینک مطلب : http://bit.do/fLs4S


بیشتر بخوانید

انیس مسکینی

مهندسی صنایع فارغ التحصیل از دانشگاه فنی اهواز علاقمند به بازارهای مالی ومباحث IT

نوشته های مشابه

‫35 دیدگاه ها

 1. سلام
  اطللاعات خودتون رو بروز کنید
  الان بیش از ۵ صرافی خرید وفروش میشه bixb
  بزودی در بایننس میبینید این ارز رو

  1. دوست عزیز در سایت coinmarketcap لیست نشده است ! و اینکه ما این پروژه را بررسی کرده ایم .به هرحال تصمیم نهایی برای سرمایه گذاری با خود شماست اما پیشنهاد میکنیم کمی بیشتر تحقیق کنید 🙂

   1. بیت کوین همون اول شروع به کارش داخل این صرافی ادد نشده بود بعد از 5 سال توانست وارد بشه.
    برای ورود به کوین مارکت نیاز به باج دلاری یا درصدی از خود کوین هستش و یا اینکه تراکنش هاس ارز بالا باشه که صودی برای کوین مارکت داشته باشه تا ادد بشه.

   2. سلام کیف پول بیکسی من خالی شده و یک تراکتش انجام شده ک من این کارو نکردم آیا حک شدم؟

 2. لطفا قبل از گذاشتن اطاعات اشتباه درباره یک ارز اول کمی بررسی دقیقتر انجام بدین بعد اطاعات بذارید که مردم دچار سر در گمی نشن.

 3. خداروشکر یه نفر پیدا شد یکم منطقی تر این کوینو تحلیل کرد .. اوایل که هر کس از مادرش قهر میکرد بیکس بی کوینو تحلیل میکرد …
  خدمتتون عرض کنم ارز ها معمولا قبل از ورود به مارکت زیاد شناخته شده نیستن و اکثرا عمومی نمیشن ولی این ارز عمومی شده علت اینکه اطلاعات کمی پشت پروژه هست اینه …
  و کمی صبر کنید برنامه این پروژه شفاف تر میشه

  نکته اخرم اینکه اوایل هنوز وایت پیپر این ارزهم روی سایت نبود
  الان هست
  باز صرافی نیست
  بزودی صرافی ام میاد

 4. درود. من این پروژه رو خیلی تحلیل کردم. بارها در جلساتش هم شرکت کردم. به احتمال 99 درصد کلاهبرداریه اگه اون یک درصد هم نباشه زمان تسویه سود بعد از یک سال درصد چشمگیری از مبلغ اولیه و سود رو از اعضا نگه می‌دارند. ضمنا تمام صرافی هایی که این مجموعه معرفی میکنن
  👇👇👇
  [👈👈👈
  🔘لینک سایت چهار صرافی بزرگ ارز دیجیتال که کوین با ارزش bixb را به لاین آپ خرید و فروش خود در این هفته اضافه کردند

  صرافی کوینوهیت : http://Www.coinohit.com

  صرافی بیتلند: http://Www.bitland.exchange

  صرافی کوینوبیت: http://Www.coinobit.exchange

  صرافی فردا: http://Www.farda.exchange

  ارز آینده دار BIXB COIN در حال خلق شگفتی در دنیای مالی جهان 👉👉 ]

  چند سایت ساده است که تماما با یک الگوریتم نوشته شده اند و فقط رنگ نوشته (پوسته سایت) رو عوض کردن. اخیرا هم یک صرافی خارجی رو معرفی میکنن که این ارز رو در مارکتش ارایه داده که این هم صحت نداره و چنین ارزی رو برای فروش ارایه نداده. حالا دوستان بیان بگن کسی تا بحال تونسته از این پروژه پولی خارج کنه یا فقط در کیف پولش اعداد اضافه شدن و هیچ استخراج ریالی یا دلاری ندارند. آگاه باشیم و هیچ چیزی رو ندانسته و بدون آگاهی و تحقیقات باور نکنیم. شاد باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا