تریدینگ و سرمایه گذاری در ارز های دیجیتالزوم ارز پدیا

قیمت بیت کوین بر سر دوراهی | روند قیمتی بیت کوین چگونه است ؟

salamcrypto

قیمت بیت کوین بر سر دو راهی | روند قیمتی بیت کوین چگونه است ؟. بحران بی سابقه کاهش قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال کابوسی برای سرمایه‌گذاران در ارزهای دیجیتال بود این بحران به حدی شدید بود که قیمت بیت کوین به عنوان رمز ارز برتر تا ۴ هزار دلار کاهش داشت.


تاثیر کرونا ویروس بر قیمت بیت کوین

 

تاثیر کرونا در روند قیمتی بیت کوین چگونه است
پیش‌بینی‌های کارشناسان اقتصادی، در خصوص قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۰ و امکان رسیدن آن تا مرز ۵۰۰۰ دلار را مژده داده شده بود.بنا، براین پیش بینی ها،با شروع سال ۲۰۲۰ و رشد افزایشی قیمت‌ بیت‌کوین سرمایه گذاران امیدوارتر شدند. چرا که هنوز در اوایل سال بودیم که قیمت بیت کوین از مرز ۱۰ هزار دلار گذشت. اما با شیوع بیماری کرونا و بحران های نفتی، حدوداً از ماه دوم سرمایه‌گذاران با ریزش قیمت‌بیت‌کوین روبرو شدند.

بیشتر بدانید: لیستی از ثروتمندان یا تریلیاردر های ارز دیجیتال


بازگشایی بازارهای مالی چین و افزایش قیمت بیت کوین

با کنترل کرونا ویروس وبیماری کرونا در چین وبازگشایی بازارهای مالی چین وبا توجه به اینکه این بیماری از چین آغاز شده بود و یکی از مهم‌ترین علت‌های سقوط بیت کوین از آنجا نشأت می گرفت ، قیمت بیت کوین و ارزهای دیجیتال شروع به افزایش کرد ورشد قیمت در ارزهای دیجیتال وبیت کوین مشاهده شد. اما این افزایش خیلی دوام نیاورد و دوباره کاهش محسوسی پیدا کرد.

بعد از فشار فروش سنگین و ریزش بیت کوین و ارزهای دیجیتال بازار رمز ارزها کمی خود را پیدا کرد ولی باعث ناپایداری قیمت و تعطیلی کار تعدادی از ماینرها شد.

با سقوط قیمت بیت کوین و خروج تعدادی از دستگاه ماینر ها به علت کاهش سود دهی در استخراج رمز ارز ها دومین سقوط قیمتی را در ۲۵ مارس ۲۰۲۰ برابر با ۶ فروردین ۱۳۹۸ شاهد بودیم که سختی شبکه بیت کوین یا زمان اضافه شدن تراکنش های جدید به شبکه ۱۶ درصد کاهش داشت.
بعضی از صاحب نظران معتقدند که پایین آمدن سختی شبکه نشانه کف قیمتی در بازار می باشد که نشان می دهد آثار عدم اطمینان موجود در سهام جهانی و قیمت کالاها در بازار های رمزنگاری نیز منعکس شده است.

سرمایه بازارترکیبی استیبل کوینها اکنون بیش از ۷ میلیارد دلار است. رشد سرمایه بازار حاکی از آن است که بسیاری از معامله‌گران ممکن است از موقعیت‌های بیت کوین اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال خارج شده باشند و منتظر ورود دوباره باشند. بازار استیبل کوین ها رشد مداوم در طی سقوط اقتصادی را نشان می‌دهد. در این چند هفته هر تجارتی که انجام شد مانند کالاها، طلا و سهام جهانی و حتی بیت کوین از پمپاژ به سمت دامپینگ دوباره به عقب برگشت و تاثیر اقتصادی همه‌گیر ویروس کرونا آشکار شد.

بیشتر بخوانید: بیت کوین بخریم یا طلا ؟ آیا بیت کوین سودش از طلا بالاتر است ؟


Stablecoins و ثبات قیمت

استیبلکوینهامانند(USDT),.(TUSD) (USDC), ارزهای دیجیتالی هستند که برای حفظ ارزش ارزش ثابت طراحی شده اند آنها ابزاری هستند که برای خروج معامله‌گران از موقعیت‌های دارایی‌های بی‌ثبات و راه یابی به ثبات نسبی ساخته شده اند.
سرمایه‌گذاری در بازار تمام استیبلکوین ها به طور مداوم در حال رشد است در اواخر ۲۰۱۷ این بازار یک میلیارد دلار ارزش داشت تا اواسط ۲۰۱۸ به بیش از ۳ میلیارد دلار رسیده بود و در پایان ژانویه امسال با ۶ میلیارد دلار در حاشیه کریپتوکارنسی نشسته است.

مطالعه بیشتر: معرفی 10 رمز ارز آینده دار سال 2020 | کدام ارز دیجیتال آینده بهتری دارد ؟


ورود نقدینگی به بازار رمز ارزها

بیش از ۷ میلیارد دلار آماده برای ورود مجدد به کریپتوکارنسی ، به علت وحشت از بیماری کووید ۱۹ یا کرونا ویروس مقدار پول جابجا شده در استیبل کوینها به طور چشمگیری افزایش یافته است و ممکن است این سرمایه حرکتی ناگهانی به سمت بازارهای رمزنگاری مثل بیت کوین داشته باشد.

بیشتر بخوانید:  خرید کالا با بیت کوین توسط کارت های اعتباری embily

پول زیاد در حاشیه انتظار برای ورود به بازارهای رمزنگاری

افت اخیر بیت کوین و سایر بازارهای رمز نگاری ارز دیجیتال ، از خشن ترین ضربات به دارایی های سرمایه گذاران بوده است و در حال حاضر هنوز بازار در ترس شدید به سر می برد و تصمیم تاجران و سرمایه‌گذاران رمز ارز برای حاشیه نشینی در usdt و سایر استیبل کوین ها به نفع فیات است و احتمالاً در پی این ماجرا اهدافی را دنبال خواهد کرد.

” ممنون که تا پایان مطلب روند قیمتی بیت کوین چگونه است با ما همراه بودید “


بیشتر بخوانید:

طاهره محمدیان

کارشناس روانشناسی | پژوهشگر فناوری های جدید وتولید محتوا

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا