اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

آیا خرید و فروش بیت کوین آزاد می‌شود؟

salamcrypto

با افزایش معاملات بیت کوین در سرتاسر جهان و رشد روزافزون ارز های دیجیتال، به طبع حجم معاملات ارز های دیجیتال در کشورمان افزایش یافته است و حالا عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی توضیحاتی را درباره مجاز بودن یا نبودن این معاملات داد.
به گزارش زوم ارز و به نقل از تسنیم، با افزایش حجم معاملات ارز های دیجیتال در جهان، تعداد زیادی از مردم در این بازار سرمایه گذاری کرده‌اند که البته برخی هم که به این بازار نا آشنا بوده اند دچار کلاهبرداران و سودجویان شده اند.
کلاهبرداران با افزایش تب و تاب ارز های دیجیتال در بین مردم شروع به فروختن رمز ارز های تقلبی کرده اند که نمونه بارز آن فروش بیت کورن به جای بیت کوین است. کلاهبرداری در حوزه ارز دیجیتال اخیراً افزایش یافته است.
هنوز قانونی توسط مجلس برای خرید و فروش بیت کوین وجود ندارد اما دولت به ماینرها اجازه فعالیت داده ولی قانونی برای اینکه بیت کوین های ماین شده دچار چه سرنوشتی می‌شوند وجود ندارد.
در همین ارتباط عبدالناصر همتی به بیان توضیحاتی درباره مبادله رمز ارز ها پرداخته و گفت: در این خصوص مصوبه هیأت وزیران را گرفته ‌ایم که اخیراً اصلاحاتی هم روی آن انجام شد و مقرر شده افرادی که به طور قانونی و رسمی ارز دیجیتال استخراج می‌کنند امکان این را داشته باشند که برای واردات از آن استفاده کنند.
او افزود: به زودی برای بیت کوین صرافی هایی مشخص می‌کنیم که فقط برای مبادلات تجاری بتوان از آن استفاده کرد.
همتی تأکید کرد: خرید و فروش آزاد نمی‌شود بلکه فقط آنهایی که به طور رسمی استخراج کرده اند و تنها برای واردات کالا می‌توانند از ارز های دیجیتال استفاده کنند.
منبع: IRINN

بیشتر بخوانید:  پیش بینی سقوط ارزش بیت کوین به زیر 10،000 دلار توسط تریدرها ⏳

گزیده اخبار

امیرعلی فرجی

دانشجوی دانشگاه فرهنگیان، مترجم و فعال در حوزه ارز های رمز نگاری شده

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا