اخبار ارز دیجیتالاخبار ارز دیجیتال در جهان

یلن: از رمز ارز برای دور زدن تحریم‌ها استفاده نشده است

یلن: از رمز ارز برای دور زدن تحریم‌ها استفاده نشده است

به گزارش زوم ارز، چهارشنبه، دبیر خزانه داری آمریکا، جانت یلن، به کمیته‌ی خدمات تجاری کاخ سفید گفت که دپارتمان وی استفاده‌ی خاصی از ارزهای دیجیتال برای دور زدن تحریم‌های علیه اولیگارش‌ها و آژانس‌های دولتی روسیه نمی‌بیند. به طور مکرر، از یلن پیرامون امنیت دارایی دیجیتال در بررسی سالانه‌ی این کمیته از سیستم مالی بین المللی سوال شد.

مقایسه قیمت صرافی ارز دیجیتال

یلن گفت: ما از احتمالات، به طور شفاف، آگاه هستیم، که رمز ارز می‌تواند به عنوان ابزاری برای دور زدن تحریم‌ها استفاده شود، و ما به دقت در حال نظارت برای اطمینان از اینکه این اتفاق رخ ندهد، هستیم. اما، باید بگویم که ما سطح مطلوبی از نظارت در این حوزه را داریم.

یلن به کمیته اطمینان داد که استفاده از رمز ارز برای دور زدن تحریم‌ها سخت است، از آنجایی که شبکه‌های بلاکچین به طور منظم در حال آزموده شدن هستند، و تراکنش‌های بزرگ مورد بررسی قرار خواهند گرفت. وی گفت “صرافی‌های رمز ارز شامل قوانین ضدپول‌شویی و مبارزه با تجارت تروریسم هستند، بنابراین، بخشی از سیستم مالی به شمار می‌روند. تاکنون ما موردی از دور زدن تحریم به طور محسوس توسط رمز ارز مشاهده نکرده‌ایم.”

کوین کده

تحریم‌ها تنها موضوع مرتبط با رمز ارز در ذهن اعضای کمیته نبود. وارن دیویدسون، نماینده‌ی اوهایو، نگرانی خود را پیرامون مراقبت از کیف پول‌های دیجیتال بدون میزبان، که آن را به شکل “خودسرپرستی از دارایی خصوصی، بدون واسطه” توصیف کرد، ابراز کرد.

بیشتر بخوانید:  عبور فانتوم از بایننس اسمارت چین

امروز، یلن پیرامون دستور اجرایی رییس جمهور جو بایدن در ارتباط با دارایی دیجیتال، و رویکرد خزانه داری نسبت به آن در دانشگاه امریکن در واشنگتن دی‌سی صحبت خواهد کرد.

برای اطلاع از تمامی اخبار دنیای ارزهای دیجیتال به کانال تلگرامی ما به نشانی @Zoomarz98 بپیوندید.

منبع: Cointelegraph


سر تیتر اخبار:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا